| Rosenberger No | AMS29B-40MZ5-Z |
| Technology | Radio Frequency |
| Category | Connectors |
| Name | right angle plug PCB w. housing |
| Business Area | Automotive |
| Configuration | right angle |
| Housing Design | double |
| Coding / Color (Automotive) | Z water blue |
Show 3 more specs
| Sales Unit | 2000 |
|---|---|
| Packaging | tape & reel |
| Country of Origin | Germany |
Description
Similar Connectors
Related models:
FMAT7602-6
6dB RF fixed attenuator 2W, DC to 6GHz, SMA male to female, Stainless Steel
FMC0224315
SMA Male (Plug) to MMCX Jack (Female) Cable RG-316 Coax Up To 3 GHz, 1.35 VSWR
Single packaging
SA4016-06
6 dB Fixed Attenuator 2.92mm Male (Plug) to 2.92mm Female (Jack) Up to 40 GHz Rated to 2 Watts, Passivated Stainless Steel Body, 1.4 VSWR