2921-40050-1S
周波数
18 GHz
WhatsApp — 迅速な返信
納期:3〜6週間 | MOQ:200+個
画像
クリックで拡大
製品画像
2921-40050-1S product photo
2921-40050-1S product photo
仕様
2921-40050-1S の仕様
周波数(最大)18 GHz
方向ストレート
Family 項目Non-Magnetic
RFシリーズSMA
ジェンダージャック (メス)
結合機構Threaded
取付タイプPCB 垂直 Launch
ボディスタイル2 Hole
端子方式はんだ-free
Finish 項目
インピーダンス50 Ohm
Shielding Effectiveness 項目≥ -90 dB
さらに 12 件の仕様を表示
Dielectric withstanding Voltage 項目1000 VRMS
嵌合回数500
Mating Torque 項目7 - 10 in - lbs
Intermateability 項目2.92 mm
Temperature Rating 項目- 65 °C から + 165 °C
Corrosion (salt spray) 項目MIL-STD-202, Method 101, Condition B
Vibration 項目MIL-STD-202, Method 204, Condition D
Moisture Resistance 項目MIL-STD-202, Method 106, Less Step 7B
Thermal Shock 項目MIL-STD-202, Method 107, Condition B
Shock 項目MIL-STD-202, Method 213, Condition I
製品タイプコネクタ
説明
2921-40050-1Sの参照データには現在次が含まれています: 18 GHz · ストレート。 The catalog currently lists the configuration as: ストレート. Frequency is listed as 18 GHz. The real operating limit still depends on the assembly, mating pair, and application context. For higher-frequency projects, include the drawing, cable path, and critical requirements in the first RFQ. If mounting is missing here, confirm it from the drawing or mating requirement. このページはレビューと事前選定用です。適合性、MOQおよび納期の最終確認は図面、仕様書またはBOMのレビュー後に行われます。