| Part # Aliases | D37S24A4GL00LF |
Show 11 more specs
| Number of Positions | 37 Position |
|---|---|
| Product Category | D-Sub Standard Connectors |
| Number of Rows | 2 Row |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Shell Plating | Bright Pure Tin over Nickel |
| Voltage Rating | 300 V |
| RoHS | Y |
| Subcategory | D-Sub Connectors |
| Packaging | Tray |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Pitch | 2.84 mm |