| Rosenberger No | 59S10K-40MT5-Z |
| Technology | Radio Frequency |
| Category | Connectors |
| Name | straight plug PCB w. housing |
| Business Area | Automotive |
| Configuration | straight |
| Housing Design | single |
| Coding / Color (Automotive) | Z water blue |
Show 3 more specs
| Sales Unit | 5525 |
|---|---|
| Packaging | tape & reel |
| Country of Origin | Germany |
Description
Similar Connectors
Related models:
FMAT7487-2
2 dB Fixed Attenuator SMA Male (Plug) to SMA Female (Jack) up to 26.5 GHz Rated to 2 Watts, Brass Gold Plated Body, 1.35:1 VSWR
FMAT7512-6
6 dB Fixed Attenuator 2.92mm Male (Plug) to 2.92mm Female (Jack) Up to 40 GHz Rated to 5 Watts, Black Aluminum Body, 1.35 VSWR
SA3N300-40
40 dB Fixed Attenuator N Male (Plug) to N Female (Jack) Up to 3 GHz Rated to 300 Watts, Heatsink Paint Body, 1.45 VSWR